Spolek Victoria Ensemble, z. s.
zajišťuje provoz vokálně instrumentálního souboru Victoria Ensemble
a dalších hudebních aktivit sopranistky Viktorie Kaplanové.
Také pořádá koncertní sezónu
a mezinárodní festival vokální hudby
Hlasy tří světů.

Vyberte

Hudba a tance renesanční Prahy

J. Regnart, Ph. de Monte, T. Arbeau. C. Negri, F. Caroso etc.

V tomto programu se věnujeme Praze za vlády Rudolfa II a představujeme výhradně světskou hudbu s ní spjatou – madrigaly, písně a oblíbené tance manýristické Prahy.

Obsazení: 8 pěvců, 2 tanečníci, 2x zobcová flétna, viola da gamba, theorba, cembalo
Délka programu: 70 minut

S tancem a divadlem

l’Amfiparnaso

madrigalová komedie Orazia Vecchiho

Skvostné hudební dílo modenského skladatele Orazia Vecchiho, plné italského humoru, můžeme považovat za přímého předchůdce komické opery. Protagonisty této madrigalové komedie jsou postavy z tradiční komedie dell’arte. L’Amfiparnaso s vlastními kulisami, kostýmy a autorskými maskami uvádíme ve spolupráci s profesionálním divadelním souborem Teatro Comico. V této formě je představení plně srozumitelné českému publiku.

Obsazení: 5 pěvců, 4 herci, viola da gamba, theorba, cembalo
Délka programu: 60 minut

S tancem a divadlem

Múza Versailles

M. Lambert, M.-R. Delalande, A. Campra, L.-N. Clérambault atd.

Autorské představení souboru Victoria Ensemble a taneční skupiny En Garde! zve diváky do barokního Versailles, které za vlády Ludvíka XIV. hýřilo hudbou, tancem a okázalou nádherou. Múza Versailles je vznešená oslava francouzského baroka s intimním přesahem do současnosti, kostýmovaná hra se světlem a stínem, oscilace mezi iluzí a realitou. Sólistku Viktorii Kaplanovou doprovází pětice instrumentalistů na dobové nástroje.

Obsazení: Viktorie Kaplanová | soprán, 5 tanečníků, flétna, housle, theorba, viola da gamba, cembalo

Délka programu: 60 minut

S tancem a divadlem

Křik Paříže, zpěv Londýna

C. Janéquin, J. Dowland

Jedná se o jedinečné crossover dílo, které propojuje renesanční vokální polyfonii, bubenické umění a živou digitální malbu v reálném čase.  Osm pěvců a capella interpretuje francouzské programní chansony C. Janequina, kde skladatel zpracovává dané téma (Válka, Zpěv ptáků, Křik Paříže apod.) pomocí existujících i vymyšlených slov, citoslovcí a zvuků. Příběhy těchto skladeb „vypráví“ skotská výtvarnice Frances Sander přímo na stěnu za zpěváky. Na improvizovanou soustavu perkusí doprovází renomovaný bubeník Jan Šikl. Proti svéráznému Janequinovi stavíme zpěvného a melancholického Johna Dowlanda, nejvýznamnějšího skladatele anglické renesance. Vzniká zvláštní svět, kde se hudba starší než čtyři století propojuje s možnostmi dnešní doby a moderní technikou.

Obsazení: 8 pěvců, Jan Šikl | perkuse, Frances Sander & Dima Berzon | živá digitální malba
Délka programu: 70 minut

S tancem a divadlem